Avustralya vize başvuru bilgileri

Avustralya Vize Başvuru Formu

Herhangi bir sebep nedeni ile Avustralya’ya gidecekseniz vize almak zorundasınız vize almak zorundasınız. Avustralya vizesi için başvuru yaparken başvuru evraklarınız içinde yer alması gereken Avustralya vize başvuru formu İngilizce olarak düzenlenmelidir. Avustralya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan ve belirli dönemlerde güncellenen vize başvuru formu Konsolosluk internet sitesinden veya yetkili vize acentelerinden de tedarik edilebilir. Vize başvuru formu; vize talebinizi içeren, kişisel bilgilerinizin yer aldığı ve sizden İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde doldurmanız istenilen bir belgedir. Eğer eksik bilgi veya istenilenin dışında doldurulmuşsa vize başvurunuz olmuşuz sonuçlanacaktır.

Avustralya vize başvuru formu, vize evrakları arasından en önemli evrak konumundadır. Avustralya’ya neden gittiğinizi ifade ettiğiniz, kişisel olarak bilgilerinizin yer aldığı bir form olan başvuru formu Avustralya Hükümeti tarafından İngilizce olarak doldurulması istenilen bir evraktır. Vize başvuru formunuzu doldururken Konsolosluk sitesinde yer alan kriterleri dikkatli bir şekilde okumalısınız. Kriterler doğrultusunda doldurmanız gereken başvuru formunu vize danışmanlık şirketinden yardım alarak da doldurabilir, vize başvuru formu riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Avustralya vize başvuru formu bilgisi

Avustralya Vize Başvuru Formu S.S.S

Avustralya'ya vize başvurusu nasıl yapılır?

Avustralya vize başvurusu işlemi Avustralya Büyükelçiliği resmi web sitesindeki online başvuru sistemi sayfası üzerinden başvuru yapılarak yapılır. Elektronik sistem yardımıyla Avustralya Vize Ofisi müracaatı resmi kayıt altına almış olur.


Avustralya vize ücreti ne kadar?

Avustralya vize ücretleri 2023 yılında şu şekilde belirlenmiştir:

Avustralya Vize Ücretleri

 

      Vize Türü

 

Vize Harç Ücreti

 

•             Turistik Vize 140 AUD
•             Ticari Vize 140 AUD
•             Aile Ziyareti Vizesi 140 AUD
•             Kısa Süreli Öğrenci Vizesi 140 AUD
•             Uzun Süreli Öğrenci Vizesi 575 AUD
•             Geçici Çalışma Vizesi 285 AUD
•             Tıbbi Amaçlı Vize 290 AUD


Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Avustralya vizesinin sonuçlanma süresi iki haftayı bulmaktadır. Uzun süreli Avustralya vizelerinde ise bu süre bir ayı bulabilir.

Avustralya Büyükelçiliği sayfasını ziyaret ediniz.

Avustralya vize başvurusu hakkında bilgi edininiz.

Menü
Acil Vize