Avustralya Yatırımcı Vizesi

Avustralya’ya yatırım yapmak, şirket satın almak, iş kurmak gibi amaçlar için gidecekseniz almak zorunda olduğunuz bir vize türü olan Avustralya yatırımcı vizesi aldığınızda sürekli olarak ikamet etme, eğitim görme, çalışabilme, aile bireylerinizin de bu haklardan yararlanmasını sağlayabilme hakkına sahipsiniz.

Bu vize türüne başvuru yapabilmek için önceki 4 yıl içinde en az 2 yıl Avustralya’da yaşamış olmak, yatırım yapacağınız alana veya iş en az 1.5 milyon Avustralya doları yatırmış olmanız gerekiyor. Bu şartları yerine getirmişseniz Avustralya Konsolosluğu tarafından sizden talep edilen sağlık şartlarını sağladığınızı gösteren resmi sağlık raporlarını, adli sicilinizi gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi sunmanız gerekiyor.

Avustralya Yatırımcı Vizesi

Avustralya Yatırımcı Vizesi

Almış olduğunuz sağlık raporunun geçerlilik süresi 1 yıl olup bu süre bitiminde yeniden bir sağlık raporu almanız gerekecektir. Yatırımcı vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Avustralya hükümetine ve resmi kurumlarına herhangi bir borcunun olmaması gereklidir.

Eğer daha önceden bir borcunuz varsa bu borcunuzu ödemeniz ve kapatmanız gerekiyor. Aksi durumda vize başvurunuz kabul edilmiyor ve yatırımcı vizesi alamıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize