Avustralya Yatırımcı Vizesi

Avustralya’ya yatırım yapmak, şirket satın almak, iş kurmak gibi amaçlar için gidecekseniz almak zorunda olduğunuz bir vize türü olan Avustralya yatırımcı vizesi aldığınızda sürekli olarak ikamet etme, eğitim görme, çalışabilme, aile bireylerinizin de bu haklardan yararlanmasını sağlayabilme hakkına sahipsiniz.

Bu vize türüne başvuru yapabilmek için önceki 4 yıl içinde en az 2 yıl Avustralya’da yaşamış olmak, yatırım yapacağınız alana veya iş en az 1.5 milyon Avustralya doları yatırmış olmanız gerekiyor. Bu şartları yerine getirmişseniz Avustralya Konsolosluğu tarafından sizden talep edilen sağlık şartlarını sağladığınızı gösteren resmi sağlık raporlarını, adli sicilinizi gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi sunmanız gerekiyor.

Avustralya Yatırımcı Vizesi

Avustralya Yatırımcı Vizesi

Almış olduğunuz sağlık raporunun geçerlilik süresi 1 yıl olup bu süre bitiminde yeniden bir sağlık raporu almanız gerekecektir. Yatırımcı vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Avustralya hükümetine ve resmi kurumlarına herhangi bir borcunun olmaması gereklidir.

Eğer daha önceden bir borcunuz varsa bu borcunuzu ödemeniz ve kapatmanız gerekiyor. Aksi durumda vize başvurunuz kabul edilmiyor ve yatırımcı vizesi alamıyorsunuz.

Avustralya Vize Türleri Nedir?

Avustralya vizesi için başvurular online olarak da alınabilmekte, online başvuru yapanlara öncelik tanınmaktadır. Avustralya Vize Türleri Türkiye’den başvuru yapılabilen Avustralya vize kategorileri aşağıdaki gibidir:

Avustralya Turist Vizesi

Avustralya İş Ziyareti Vizesi (Ticari)

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi

Avustralya Evlilik Vizesi

Avustralya Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize

Avustralya Transit Geçiş Vizesi

Avustralya Çalışma ve Tatil Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizeleri

Avustralya e-Ziyaretçi Vizesi (eVisitor)

Avustralya Geçici Çalışma Vizesi (Resmi kurum)

Avustralya Geçici Çalışma Vizesi (Kısa süreli)

Avustralya Geçici Çalışma Vizesi (Eğlence sektörü)

Avustralya Geçici Çalışma Vizesi (Eğitim sektörü)

Avustralya Gemici Vizesi

Avustralya Superyat Mürettebat Vizesi

Avustralya Yatırımcı Vizesi Nedir?

Avustralya yatırımcı vizesi Avustralya’da iş kurmak isteyenlerin alabileceği bir vize türüdür. Başvurular yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden online olarak yapılabilir.

Avustralya Büyükelçiliği İnternet sitesini ziyaret ediniz.

Avustralya vize başvurusu hakkında bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize