Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler Avustralya’da bulunan ailesi ile bir arada olmak istediğinde Avustralya aile birleşim vizesi almalıdır. Bu vize için uzun süreli vize işlemleri yapılır. Vize için gerekli evraklar standart vize evraklarının yanı sıra vize türüne özgü belgelerdir.

  • Daha önce yapılmış evlilikler ile ilgili bilgi ve belgeler
  • Yeterli seviyede dil bilgisine sahip olduğunuzu gösteren belgeler
  • Eşlerin her ikisinin de uluslararası geçerliliği bulunan doğum kayıt örnekleri
  • Her iki eş için Avustralya evlendirme dairesi tarafından verilmiş evlenme ehliyet belgesi
  • Avustralya tarafından verilen evlilik kaydı belgesi

Bu belgeler eksiksiz ve tam şekilde tamamlanmalıdır. Avustralya Konsolosluğu yapılacak başvuruda ek bilgi ve belge isteyebilir. Online olarak gerçekleşecek başvuruda eksiksiz şekilde bilgi ve belge girişi yapılmalıdır.

Avustralya aile birleşimi vizesi için ödenecek harç ücreti konsolosluk tarafından peşin olarak istenir. Avustralya aile birleşim vizesi için en az 1 ay öncesi işlemlere başlamak gerekir.

Avustralya Vatandaşlığı

Avustralya Vatandaşlığı

Konsolosluk vize işlemlerini yoğunluğa göre onaylar. Fotokopi şeklinde sunulacak olan belgeler için kaşe, imza ve onay kısmı eksiksiz olarak yer almalıdır.

Noter tasdikli onaylar mutlaka gerçekleşmelidir. Gerekli belgeler Avustralya aile birleşim vizesi için son 3 ay içinde alınmış olmalıdır. Güncel bilgi ve belgeler ile Avustralya aile birleşim vizesi başvurusu gerçekleşmelidir. Banka hesabınıza ait hesap bilgileri son 1 hafta için de istenebilir.

Avustralya vatandaşlığı alabilmek için izleyebileceğiniz birkaç yöntem var. Bu yöntemleri uygulayarak vatandaşlık alabilir ve yaşamınıza Avustralya’da devam edebilirsiniz.

1 ) Çalışma vizesi

Avustralya çalışma vizesi aldığınızda size geçici olarak 1 yıllık bir vize verilir. Her yılın sonunda sizden istenilen şartları sağlıyorsanız vizenizi uzatabilir, 5. Yılın sonunda vatandaşlık alabilirsiniz.

2 ) Dil okulu ve sertifika programları

Avustralya’da dil eğitimi almak için öğrenci vizesi aldığınızda bu vizeyi düzenli olarak uzatabilir, dil eğitimi almaya devam edebilir ve 5. Yıl sonunda vatandaşlık için başvuruda bulunabilirsiniz.

3 ) Yüksek lisans programları ile

Avustralya’da yüksek lisan yaparak vatandaşlık elde edebilirsiniz. Yüksek lisans için alacağınız eğitim vizesini her yıl uzatabilir, eğitim almaya devam edebilirsiniz. 4. Yıl sonunda vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz.

4 ) Göçmenlik başvurusu

Avustralya hükümeti ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman tedariki için göçmen olarak insan kaynağı sağlıyor. Göçmen olarak başvuru yaparak Avustralya vatandaşlığı alabilir, hayatınızı Avustralya’da devam ettirebilirsiniz.

Bu yöntemler dışında Avustralya vatandaşı ile evlilik yaparak, iltica başvurusunda bulunarak da vatandaşlık elde edebilirsiniz.

Avustralya Vatandaşlığı Şartları

Avustralya vatandaşlığı başvurusu yapabilmeniz için Avustralya Hükümeti tarafından belirlenmiş olan belli koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. İlk olarak vatandaşlık başvurunuzu gerçekleştirmeden evvel en az 4 yıl boyunca Avustralya’da yasal olarak ikamet etmiş olmanız gerekmektedir.

Avustralya Göçmenlik

Avustralya hangi mesleklerden göçmen alıyor?

Avustralya göçmenlik öncelik listesinde bulunan mühendislik alanındaki bazı meslekler aşağıdaki gibidir:

Havacılık mühendisi.

Ziraat mühendisi.

Uçak Bakım mühendisi.

Biyomedikal mühendis.

Kimya mühendisi.

İnşaat mühendisi.

Elektrik mühendisi.

Makine mühendisi.

Avustralya Büyükelçiliği İnternet sitesini ziyaret ediniz.

Avustralya Vize ücretleri hakkında bilgi alınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize