Avustralya Transit Vize

Avustralya Transit Vize

Vize kodu 771 olan Avustralya transit vizesi, 72 saat ve daha az süreli geçişlerde kullanılmak üzere alınır. Başka bir ülkeye yapılacak geçiş esnasında Avustralya üzerinden geçiş sağlayacaklar bu vizeyi almalıdır. Avustralya transit vizesine

  • Avustralya üzerinden geçiş yapacak olan fakat vizesiz geçiş hakkı olmayanlar
  • Aynı havaalanından aynı uçak vasıtasıyla geçiş yapacak olanlar
  • Transit geçiş esnasında beklemek zorunda olanlar ve havaalanından ayrılamayanlar
  • Çocuklar ile beraber transit geçiş sağlayacak olanlar vize başvuru formuna çocuklarını da dahil etmelidir.

Avustralya transit vizesi için standart vize evraklarının tamamı istenir. Güncel ve eksiksiz şekilde belgelerle vize için başvuru yapılır.

Bu vize işlemleri sonrasında olumsuz sonuç olabilir. Ya da belgelerde eksik ve hata olabilir. Bu bakımdan transit vize için de tedbirli davranmak gerekir.

Avustralya transit vizesinde kopyalar Türkçe olarak kabul edilir. Tabi yetkili görevli belgeleri İngilizce olarak isterse belgeler İngilizce olacak şekilde teslim edilmelidir.

Avustralya Transit Vize

Avustralya Transit Vize

Vize için işlemler sonrasında 4- 7 gün içinde sonuçlanma yaşanır. Transit vize için biometrik bilgi alınmasından hesap bilgilerine kadar her aşama gerçekleştirilir. Hatta vize işlemleri olumlu sonuçlanmış olsa da ülkeye girme konusunda sorun yaşanabilir. Vize almış olmak garantili olarak ülkeye giriş yapacağınız anlamına gelmez.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak üçüncü bir ülkeye seyahat edecekseniz ve Avustralya’da 72 saat veya bu süreden daha az bir süre zaman geçirmek durumundaysanız Avustralya transit vizesalmak zorundasınız.

771 kodlu bir vize türü olan Avustralya transit vizesi aldığınızda Avustralya sınırları içinde bir hava limanında veya deniz limanında 72 saatten fazla kalamıyorsunuz.

Avustralya transit vizesi alabilmek için bordo pasaport sahibi olmanız, gideceğiniz ülkeden vize almış olmanız veya kabul edilmiş olmanız, gidiş , dönüş uçak biletleriniz olması zorunludur.

Çocuklarınız ile beraber seyahat edecekseniz hem kendi adınıza hem de çocuklarınızın adına Avustralya transit vize başvuru formunu eksiksiz ve sizden istenilen kriterlere göre İngilizce doldurmuş olmanız gerekiyor.

Vize evraklarınızın tamamlanmasının ardından Avustralya Konsolosluğuna veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize acentelerine başvuru yapabilirsiniz.

Eğer gidecek kişi 18 yaşından küçük ise anne ve babası tarafından imzalanmış olan bir izin belgesi başvuru dosyasında yer almalıdır. Transit vize kısa süreli bir vize türü olup ortalama olarak 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Leave a Reply

Acil Vize