AVUSTRALYA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

Avustralya Ticari Vize işlemleri için insanlar;

1 – Genel iş görüşmeleri,

2 – İş anlaşması görüşmeleri,

3 – Toplantılar,

4 – Müzakereler,

5 – Konferanslar,

6 – Seminerler,

7 – Kongreler,

Gibi sebepler ile vize başvurusu yaparlar. Kısa süreli bir iş seyahati için yapılacak etkinlikler bunlardır. Bunun için Avustralya ticari vizesi başvuru işlemleri için internetten başvuru yapılabilir.

Ankara Avustralya Büyükelçiliği vize bölüm şefliği, çevrimiçi başvurulara öncelik tanımaktadır. Diğer tüm başvuru çeşitlerinde olduğu gibi, Avustralya ticari vizesi başvuru işlemleri için de parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izi vermek için de randevu alınmalıdır.

Avustralya ticari vizesi başvuru işlemleri için bin dört yüz on beş sayılı formun doldurulması gerekmektedir. Bu formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Forum, çevrimiçi de doldurulabilmektedir.

Avustralya ticari vizesi başvuru işlemleri için gerekli evraklar arasında, son üç ay süre zarfında çekilmiş olması gereken renkli bir vesikalık fotoğraf yer alır.

Avustralya ticari vizesi başvurusu yapacak olanların, pasaportlarının geçerlilik süresi olması gerekir. Kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfaların fotokopileri, ilgili vize işlemleri birimine sunulmak zorundadır. Vize işlemlerine dair boş vize sayfalarının olmasına da dikkat edilmelidir.

Varsa, önceki dış seyahatlerin vizelerine dair de pasaportta yer alan sayfaların da fotokopileri ilgili dosyaya konması gerekmektedir.

Avustralya Ticari Vize

Avustralya Ticari Vize

Avustralya ticari vizesi başvuru işlemleri için gerekli görülen ve istenen evraklar arasında, vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinin, ya nüfus müdürlüklerinden ya da e devlet üzerinden alınması gerekir. Evrak içeriğinde hem aile hem de ikamet bilgileri yer almalıdır.

Avustralya ticari vizesi başvuru işlemleri için gayrı menkul tapu ve kira sözleşmeleri ya da araç ruhsatının fotokopileri de istenmektedir.

Avustralya ticari vizesi başvurusu evraklarından banka hesap cüzdanlarının asılları yahut ta renkli fotokopileri talep ediliyor. Hesapların özellikle son üç ay için olan kısımlarının gösterilmelidir. Son üç aya dair banka hesap dökümünün, başlıklı kâğıtta tercümesi istenmektedir. İngilizce varlık yazısı da talep edilebilir.

Avustralya ticari vizesi başvurusunda bulunacaklar, mesleki durumlarını gösteren belgeleri sunmak zorundalar. Ticari davetler, İngilizce bir metin olarak ve Avustralya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış olması gerekir. Davet mektubu gayet açık ve net bilgiler içermelidir. Daveti yapan şahsın, kimlik ve oturum bilgilerinin de konsolosluğa ibra edilmesi istenmektedir.

İş ziyaretinin kapsamı alanına eğer fuar ya da kongre gibi bir etkinlik giriyorsa, ilgili etkinliğe dair bir belgenin de vize işlemlerinde sunulması gerekmektedir. organizasyona dair tüm belge ve bilgiler ilgili makama sunulmalıdır.

Avustralya Ticari Vize Nedir?

Avustralya Ticari Vize, bu ülke topraklarına, iş seyahati için gitmeyi düşünenlere verilen bir vize türüdür. İş seyahatinin kapsamında, seminer ve fuar olabileceği gibi iş bağlantıları ve toplantılar da olabilmektedir. Bu vize türü için ImmiAccount hesabı açılarak, internet üstünden çevrimiçi olarak da yapılabilmektedir.

Avustralya Ticari Vize Kaç Günlük Alınır?

Avustralya Ticari Vize süresi, en az üç aylık verilmektedir. Altı ila on iki aylık da verilebilmektedir.

Avustralya Ticari Vize İçin Nereye Başvurulur?

Avustralya Ticari Vize başvuru yeri, Ankara Avustralya Baş Konsolosluğu Vize İşlem Merkezine yapılıyor.

Avustralya Ticari Vize Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Avustralya Ticari Vizesi için yapılacak davetiye, seyahatin nedeni ve tüm detayların yer alacağı bilgilerden oluşur. Davetiye, şirket başlıklı kâğıdına yazılmalıdır. Şirket yetkilisine ait kaşe ve imza bulunmalıdır. Ayrıca davet edenin ilgili ülke kimlik fotokopisi ve oturumuna dair bilgi ve belgeler davetiyede bulunmak zorundadır.

Avustralya Ticari Vize Gerekli Evraklar

Avustralya Ticari Vizesi için gerekli il evrak, imza verildiğine dair belgedir. Vesikalık fotoğraf ve geçerliliği olan bir pasaport ta istenen evraklardandır. Banka hesap dökümü ve davetiye, bu vize türünün evrakları arasında yer alır. Çalışma durumunu gösteren belge de istenenler arasında yer almaktadır.

Kısa süreli iş seyahatleri, iş görüşmeleri, iş anlaşması, toplantılara katılım, müzakereler, konferanslar, seminerler, kongreler veya ticari amaçlı fuar katılımı için Avustralya’ya seyahat edecekseniz kısa süreli vize türü olan Avustralya vizesine başvurmanız gerekiyor.

Avustralya ticari vize başvurusu yaparken katılacağınız organizasyon veya etkinlik için adınıza bir davetiye gönderilmesi gerekiyor.

İş görüşmeleri için görüşme yapacağını kişi, kurum ve şirketlerden adınıza düzenlenmiş resmi bir davetiye belgesi başvuru dosyanızda mutlaka bulunmalıdır.

Ticari vize başvurularınızda alacağınız kısa süreli vize ile Avustralya’da çalışamazsınız. Avustralya seyahatinizde çalışmak istiyorsanız Sınıf 400 kodlu vize türüne başvurmanız gerekiyor. Geçici çalışma vizesi olarak adlandırılan Sınıf 400 vizesi olmadan çalışma imkanına sahip olamıyorsunuz.

Avustralya ticari vize başvurunuzda davetiye dışında dönüş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan, en az 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaporta sahip olmalısınız. Varsa daha önce kullanmış olduğunuz pasaportu da başvuru sırasında sunmanız gerekiyor. Avustralya ticari vize başvuru formu olan ve form 1415 olarak adlandırılan başvuru formunu İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor.

Avustralya vize istiyor mu?

Avustralya’ya ticari amaçlı gidecek kişilerin vize alması gerekmektedir. Her pasaport türü için bu vize gereklidir.

Avustralya Ticari Vize Ücreti Nedir?

Avustralya vize ücretleri 2022 yılında güncellenmiştir.

Avustralya Turistik Vize – 140 Avustralya Doları (AUD)
Avustralya Ticari Vize – 140 Avustralya Doları (AUD)
Avustralya Aile Vizesi – 140 Avustralya Doları (AUD)
Avustralya Kısa Süreli Öğrenim Vizesi – 140 Avustralya Doları (AUD)
Avustralya Uzun Süreli Öğrenim Vizesi – 575 Avustralya Doları (AUD)
Avustralya Geçici Çalışma Vizesi – 285 Avustralya Doları (AUD)
Avustralya Sağlık Amaçlı Vize – 290 Avustralya Doları (AUD)

Avustralya Büyükelçiliği sayfasını ziyaret ediniz.

Avustralya vize başvuruları hakkında bilgi edininiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize