Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.bmeia.gv.at İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

Avustralya Oturum İzni

Avustralya’da oturum izni alarak ikamet etmek ve bu ülke de yaşamak isteyenlerin uygulayabilecekleri yöntemler sayesinde oturum izni alarak Avustralya’da yaşayabilirler. 

1 ) Avustralya çalışma vizesi

Avustralya’da oturum izni almak istiyorsanız yapmanız gereken çalışma vizesine başvurmaktır.Çalışma vizesi aldığınızda geçici olarak oturum izni de almış oluyorsunuz. 4 yıl sonunda kalıcı oturum izni için başvuru yapabiliyorsunuz.

2 ) Dil okulu ve sertifika programları

Avustralya’da dil eğitimi aldığınızda veya sertifika programlarına gitmek istediğinizde size geçici olarak oturum izni verilir.

Geçici oturum izni il e1 yıl boyunca oturum hakkı elde edebilir, yıl sonunda tekrar oturum izni uzatım talebinde bulunabilir ve uzatabilirsiniz.

Avustralya Oturum İzni
Avustralya Oturum İzni

3 ) Yüksek lisans ve doktora programları

Avustralya2da eğitim veren üniversitelerden birinde yüksek lisans veya doktora yapmak istediğinizde geçici olarak oturum izni alabilirsiniz. Geçici oturum izninizi dilediğinizde uzatabiliyorsunuz.

4 ) Göçmenlik başvurusu

Göçmen olarak Avustralya’ya başvurabilir, göçmen olarak kabul edildiğiniz takdirde oturum izni almış olursunuz.

5 ) Evlilik

Avustralya vatandaşları ile evlilik yaptığınız takdirde Avustralya oturum izni almış oluyorsunuz.

Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.bmeia.gv.at olup

, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.