AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ

Avustralya, eğitim alanında çok fazla imkânların olduğu bir ülkedir. İyi bir dil eğitimi sunması, ülkeye gitmeyi düşünen öğrencileri çeken bir konudur. Eğitim ve öğretim esnasında, Avustralya ülkesine gelen ziyaretçilere büyük ve çeşitli imkânlar sunmaktadır. Eğitiminde ve kariyer planlamasında Avustralya bulunan öğrencilerin, yapmaları gereken işlemler vardır.

Avustralya Öğrenci Vizesi Nedir?

Avustralya Öğrenci Vizesi, eğitim amaçlı bu ülkeye gitmeyi düşünen öğrenciler için tasarlanmış bir vize türüdür. Ülke içerisinde var olan eğitim olanaklarından faydalanmak isteyen öğrencilere verilen bir vize çeşididir. Eğitimleri süresince devam edecek bir vizedir.

Avustralya ülkesinde eğitim hayatını devam ettirmeye çalışan gençler, Student Visa adı verilen bu vize tipine müracaat etmelidirler. Bu vize türü için banka hesabında belli bir miktar para olmak zorundadır. Bu miktar, yıllık eğitim tutarı artı senelik temel tabanlı geçim parasına eş değer bir rakamdır. Senelik bir kişinin Avustralya içerisindeki geçim parası yirmi bin dokuz yüz dolar olarak gösterilmiştir. Buna eğitim masrafı da ilave edilmelidir.

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizesi Kaç Günlük Alınır?

Avustralya Öğrenci Vizesi almak isteyen eğitim gönüllüleri, eğitim süreleri kadar vize alabilmektedirler. Eğitim süreleri bitmeden yeni bir eğitim için müracaat etmişlerse, yeni bir vize başvurusunda bulunarak oturumlarını uzatabilmektedirler. İlk etapta sağlanacak vize maksimum 12 aylıktır.

Avustralya Öğrenci Vizesi için Nereye Başvurulur?

Avustralya Öğrenci Vizesibaşvuru adresi Ankara ilinde bulunmaktadır. Ankara Avustralya Baş Konsolosluğuna müracaat etmek zorundadırlar. Konsolosluk bünyesinde vize işlem merkezi vardır. Gerekli evrakların alınıp değerlendirildiği bir birimdir.

Avustralya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avustralya Öğrenci Vizesi için gerekli bazı evraklar bulunmaktadır. İşlemin başlaması için öncelikle talep formu doldurulmalıdır. Eksiksiz ve doğru bir doldurma eylemi vize için önemlidir.

Avustralya Öğrenci Vizesi için pasaport muhakkak olmalıdır. Pasaportun vize sayfalarından işlem görecek kadar bir yerinin de boş olması lazımdır.

Pasaportun geçerlilik zamanı da önemlidir. En az bir senelik bir geçerlilik süresinin bulunması istenmektedir. Ayrıca kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi, istenen evraklar arasında konulmalıdır. Ayrıca eğer daha evvelden alınmış vize varsa, vizelerin renkli birer fotokopisi de dosya içeriğinde bulunmalıdır.

Yaşı on sekizin altında bulunan ve ebeveynleri ile birlikte bu dış seyahate katılmayacak olanlar, muvafakat name getirmek zorundalar.

Son dönem çektirilmiş biometrik renkli vesikalık da istenen evrak dosyası içerisine konması gerekenlerdendir.

Erkek öğrencilerin, askerlik durumlarını gösteren belge ve yapılan tercümesi de dosya içeriğindeki evrak listesinde yer almalıdır.

Gerek nüfus müdürlüklerinden alınabilen gerekse de e devlet üzerinden temin edilen vukuatlı nüfus kayıt örneği de sistem evrak listesindendir.

Öğrenci sıfatında olanların, durumlarını belgelendirecek öğrenci belgelerinin de dosyaya konulması istenmektedir. Öğrencilik hayatı sona erenlerin, öğrenim durumlarını gösteren diploma da ibraz edilmek zorundadır. Vize başvuru ücretinin de ödenmesi koşulu getirilmiştir. Avustralya içerisinde öğrenim için kabul gördüğü yerden aldığı öğrenci CoE belgesi de evraklar içindeki yerini alması istenmektedir.

Son olarak da banka hesap durumunu gösteren belge getirilmelidir. Bakiyede istenen miktarda paranın da bulunması olmazsa olmazlardandır.

Avustralya Dil Eğitimi Vizesi (Vize 570) Nedir?

Avustralya’da öğrenciler kanun gereği maksimum 50 hafta dil eğitimi alabilir. Minimum 40 haftalık eğitim başvurularında ise uzatılabilir vize alabilmektedirler. 40 haftadan daha az vize başvurularında vize uzatımı Avustralya’dan yapılamamaktadır.

Avustralya öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

Avustralya öğrenci vize başvuruları genel olarak parmak izi verdiğiniz günden sonra 5 iş gününde sonuçlanır. Avustralya Konsolosluğu tarafından beyan edilen vize başvuru sonuçlanma süresiyse 6 haftadır. Bu sebeple vize başvurunuzu seyahatinizden 1,5-2 ay önce yapmış olmanız tavsiye edilir.

Avustralya Büyükelçiliği İnternet sitesi 

Avustralya vize başvuru sayfamızdan bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize