Avustralya Erasmus Vizesi

Avustralya Erasmus vizesi ile Erasmus programına dahil olan öğrenciler giriş yapabilir. Bu vize için gerekli şartlar ise şu şekildedir;

Avustralya ‘da tam zamanlı eğitim veren bir okula kabul görmüş olmak, bu eğitim kurumundan davet mektubu istenecektir.

 Avustralya için yeterli düzeyde sağlıklı olmanız ve karakter olarak yeterli olmanız gerekir.

Maddi olarak eğitim alacağınız sürede geçiminizi sağlayacak gelirinizin olması gerekir

Başvuru belgeleriniz arasında Kayıt Onayı olan CoE mutlaka bulunmalıdır

 İngilizce dil kullanımı için yeterlilik göstermeniz gerekir.

 Sağlık muayenesi yaptıran öğrenciler için geçerlilik süresi 1 aydır. Avustralya Erasmus vizesi başvuru için aile olarak da başvuru gerçekleşebilir. Bu başvuruda öncelikle sizin başvurunuz onaylanmalıdır.

Sizden kaynaklı olarak aile bireyleriniz tek tek başvurarak onay alabilir. Erasmus programı için yapılan başvuruda eğitim tamamlanıncaya kadar vize verilir.

Avustralya Erasmus Vizesi

Avustralya Erasmus Vizesi

Eğitim bitiminde tatil yapmak isteyenler ya da işte çalışmak isteyenler vize uzatımı için başvuruda bulunabilir. Avustralya öğrenci vizesi ile öğrenciler haftalık 40 saate kadar çalışabilir. Yapılan başvuru sonrasında konsolosluk bilgi ve belgeleri inceleyecektir. Yapılan inceleme sonrasında belgeler yeniden istenebilir ya da vize reddi yaşanabilir. Bu reddin yaşanmaması adına mutlaka davet mektubu alınmalıdır. Erasmus öğrenimi görülecek okuldan alınacak davet mektubu büyük oranda vizenizin onaylanmasını sağlar. Ayrıca bu program kapsamında yapılacak harcamalar için de kaynak mutlaka gösterilmelidir. Erasmus öğrenci değişimi programı kapsamında Avustralya’da eğitim görecekseniz Avustralya erasmus vizesi almanız gerekiyor. Bu vize eğitim türünüze göre 6 aylık, 9 aylık ve 12 aylık olarak verilen bir vize türü olup zorunlu hallerde başvuru yapmanız durumunda uzatılabilen bir vize türüdür. Bu vizeye başvurmak için erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Avustralya’da bulunan bir okuldan kabul almış olmanız gereklidir. Tam zamanlı eğitim veren bir okula kabul edilmiş olmak, eğitim kurumlarından kabul mektubu almış olmak, Erasmus ofisi tarafından öğrenci değişim programı kapsamında Avustralya’daki okulda eğitim göreceğiniz belirten bir yazıya sahip olmak, kendi okulunuzda öğrenci olduğunuzu gösteren bir belgeye sahip olmak gibi şartları sağlamanız gerekiyor. Avustralya hükümetinin özen gösterdiği bir konu olan ve uzun süreli ülke de ikamet edecekler için özel bir şart olarak aradığı yeterli düzeyde sağlıklı olmak şartını sağlamanız ve bu şartı sağladığınızı devlet hastanesi raporu ile tasdik etmeniz gerekiyor. Kabul edildiğiniz okul tarafından size mail olarak gönderilecek olan kayıt onayı CoE mutlaka başvuru dosyanızda yer almalıdır.

Avustralya Erasmus Vizesi Nedir?

Avustralya’da öğrenci değişim programı ile eğitim almak isteyen kişiler Avustralya Erasmus vizesine başvuru yapmalıdır.

Öğrenci vizesi Avustralya

Öğrenci vizesi (alt sınıf 500) vizesi, kursunuza uygun olarak en fazla beş yıl boyunca Avustralya’da yaşamanıza, çalışmanıza ve okumanıza izin verir. Bu vizede normalde dönem boyunca iki haftada bir maksimum 40 saat ve çalışma molalarında sınırsız saat çalışmanıza izin verilir. Avustralya Büyükelçiliği İnternet sitesini ziyaret ediniz. Avustralya vize ücretleri hakkında bilgi alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize