Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.bmeia.gv.at İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

Avustralya Çalışma İzni

Avustralya’da çalışmak istiyorsanız çalışma izniniz olmak zorundadır. Avustralya çalışma izni alabilmek için Avustralya’da faaliyet gösteren bir firma ile iş akdi imzalamış olmanız gereklidir. Sözleşmenizi Konsolosluğa sunarak hem çalışma vizesi hem de çalışma izni alabilirsiniz.Çalışma izni alabilmek için uygulayacağınız yöntemlerden biri de yüksek lisans veya doktora yapmak.

Avustralya’da eğitim veren üniversitelerden birine kabul edilip master veya doktora yapmaya başladığınızda aldığınız öğrenci vizesi kapsamında part time veya full time çalışma hakkına da sahip oluyorsunuz.

Avustralya çalışma izni alabilmek için oturum izni almış olmanız da yeterlidir.

Avustralya Çalışma İzni

Avustralya Çalışma İzni

Oturum izni alabilmek için Avustralya vatandaşı ile evlenebilir, yatırımcı olarak Avustralya’ya yerleşebilir, eğitim amacı ile Avustralya’ya giriş yapabilirsiniz. Çalışma izni, özel bir izin olup herkese verilmemektedir. Alacağınız vize türüne göre değerlendirilen bu izin olmadan çalışmanız yasal olmadığı gibi çalıştığınız tespit edilmesi durumunda yasal sorumluluklar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Bu şartları yerine getirdiğinizde Avustralya’da ikamet edebilir, çalışma iznine sahip olduğunuz için çalışabilirsiniz. Göçmen olarak başvuru yaptığınızda da çalışma iznine sahip oluyorsunuz. 

Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.bmeia.gv.at olup

, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.