Avustralya Çalışma İzni

Avustralya’da çalışmak istiyorsanız çalışma izniniz olmak zorundadır. Avustralya çalışma izni alabilmek için Avustralya’da faaliyet gösteren bir firma ile iş akdi imzalamış olmanız gereklidir. Sözleşmenizi Konsolosluğa sunarak hem çalışma vizesi hem de çalışma izni alabilirsiniz.Çalışma izni alabilmek için uygulayacağınız yöntemlerden biri de yüksek lisans veya doktora yapmak.

Avustralya’da eğitim veren üniversitelerden birine kabul edilip master veya doktora yapmaya başladığınızda aldığınız öğrenci vizesi kapsamında part time veya full time çalışma hakkına da sahip oluyorsunuz.

Avustralya çalışma izni alabilmek için oturum izni almış olmanız da yeterlidir.

Avustralya Çalışma İzni

Avustralya Çalışma İzni

Oturum izni alabilmek için Avustralya vatandaşı ile evlenebilir, yatırımcı olarak Avustralya’ya yerleşebilir, eğitim amacı ile Avustralya’ya giriş yapabilirsiniz. Çalışma izni, özel bir izin olup herkese verilmemektedir. Alacağınız vize türüne göre değerlendirilen bu izin olmadan çalışmanız yasal olmadığı gibi çalıştığınız tespit edilmesi durumunda yasal sorumluluklar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Bu şartları yerine getirdiğinizde Avustralya’da ikamet edebilir, çalışma iznine sahip olduğunuz için çalışabilirsiniz. Göçmen olarak başvuru yaptığınızda da çalışma iznine sahip oluyorsunuz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize