Avustralya Çalışma İzni

Avustralya’da çalışmak istiyorsanız çalışma izniniz olmak zorundadır. Avustralya çalışma izni alabilmek için Avustralya’da faaliyet gösteren bir firma ile iş akdi imzalamış olmanız gereklidir. Sözleşmenizi Konsolosluğa sunarak hem çalışma vizesi hem de çalışma izni alabilirsiniz.Çalışma izni alabilmek için uygulayacağınız yöntemlerden biri de yüksek lisans veya doktora yapmak.

Avustralya’da eğitim veren üniversitelerden birine kabul edilip master veya doktora yapmaya başladığınızda aldığınız öğrenci vizesi kapsamında part time veya full time çalışma hakkına da sahip oluyorsunuz.

Avustralya çalışma izni alabilmek için oturum izni almış olmanız da yeterlidir.

Avustralya Çalışma İzni

Avustralya Çalışma İzni

Oturum izni alabilmek için Avustralya vatandaşı ile evlenebilir, yatırımcı olarak Avustralya’ya yerleşebilir, eğitim amacı ile Avustralya’ya giriş yapabilirsiniz. Çalışma izni, özel bir izin olup herkese verilmemektedir. Alacağınız vize türüne göre değerlendirilen bu izin olmadan çalışmanız yasal olmadığı gibi çalıştığınız tespit edilmesi durumunda yasal sorumluluklar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Bu şartları yerine getirdiğinizde Avustralya’da ikamet edebilir, çalışma iznine sahip olduğunuz için çalışabilirsiniz. Göçmen olarak başvuru yaptığınızda da çalışma iznine sahip oluyorsunuz. 

Avustralya’da kimler çalışma vizesi alabilir?

Avustralya’nın belirlenmiş bir bölgesel bölgesinde, aday gösterilen meslekte ve sponsor işletme veya bu işletmenin ilişkili kuruluşu içindeki bir pozisyonda çalışmak için istihdam edilmiş olmanız gerekir. Bu sayede Avustralya’da daimi ikametgah alabilirsiniz.

Avustralya mühendis vizesi nasıl alınır?

Avustralya 476 vizesi nedir?
Avustralya Mühendis vizesi diğer adıyla nitelikli mezun mühendis vizesi (Skilled-Recognised Graduate visa Subclass 476) ile üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun olmuş şahıslar Avustralya’da çalışma ve yaşama şansı elde etmektedir.

Avustralya Büyükelçiliği İnternet sitesini ziyaret ediniz.

Avustralya vize başvuruları hakkında bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize