Avustralya Aile Ziyareti Vizesi

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi Avustralya Aile/ arkadaşlık vizesi, Avustralya’da ailesini ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyenler için verilir. Bu vize ortalama 3, 6 ay ve 1 yıllık olacak şekilde verilir.

Avustralya aile vizesi tek giriş olacak şekilde verilir. Verilen vize tarihi dolmadan Avustralya sınırından çıktığınızda aynı vize ile geri dönüş sağlanmaz.

Yeniden vizesiz giriş için çok girişli vize çıkarmanız gerekir. Avustralya aile vizesi almak için başvuranların bazı şartları mutlaka taşıması gerekir. • Sağlık ve karakter yeterliliği mutlaka tam olmalıdır.

• Maddi olarak geçinme ve masrafların karşılanması için gerekli kaynak olmalıdır. • Aile ziyareti için gerçekleştirilecek olan ziyareti ispatlamanız gerekir.

Avustralya aile vizesi almada en etkili maddelerden biri aile tarafından verilen davet mektubudur. Avustralya’da yaşayan, Avustralya vatandaşı olan ya da burada oturum izni olan kişiler davet mektubu yazabilir. Aynı zamanda davet mektubu yazan kişi sponsorunuz da olabilir.

Fakat bu durumu belge ve bilgiler ile ispat etmek gerekir. Sağlık şartınız uluslar arası geçerliliği bulunan bir hastanede kontrol edilmelidir.

Sağlık ocağı gibi kurumlarda yapılan kontroller Avustralya aile vizesi için geçerli sayılmaz. Vize başvurusu öncesinde Avustralya için 12 ay boyunca geçerli olacak sağlık sigortasını yaptırmanız gerekir. Avustralya aile vizesi için Adli sicil belgesi de alınmalıdır.

Bu belge 16 yaşından itibaren hem ülkemizden hem de 1 yıldan fazla yaşadığınız başka ülkelerden alınmalıdır. Avustralya hükümetine ödenmemiş borcunuzun bulunmaması da vize için etkili olacaktır. Randevu için konsolosluk tarafından size bildirilen zamanda mutlaka hazır olmanız gerekir.

Pasaport yenileme, adres değişikliği, hamilelik gibi durumlardan mutlaka Avustralya konsolosluğu haberdar edilmelidir.

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi

Avustralya aile vizesi reddedilirse vize ücreti geri alınamaz. Fakat yapılan başvurular sonrasında yenileme işlemlerinde ücret ödenmez. Avustralya ile ziyaretinde 3 aya kadar ülkede gönüllü ya da ücretli olarak çalışma imkanınız bulunur.

Avustralya’da yaşayan aile, akraba veya arkadaşlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız Avustralya aile ziyareti vizesi almanız gerekiyor. Kısa süreli bir vize türü olan aile ziyareti vizesi 90 günlük olup, istediğiniz takdirde uzatabilirsiniz. Bu vizeye başvurabilmek için Avustralya’da yaşayan ailenizden veya arkadaşlarınızdan adınıza düzenlenmiş bir davetiyeye sahip olmanız gereklidir.

Davetiye üzerinde gideceğiniz ve döneceğiniz tarihler, kalacağınız, ikamet edeceğiniz yerin açık adresi, size davetiyeyi gönderen kişinin bilgileri, açık adresi yer almalıdır.

Davetiyeniz olmadan vize başvurusunda bulunamıyorsunuz. Mali durumunuzu gösteren belgeler, çalışıyorsanız çalıştığınız şirket tarafından düzenlenmiş olan çalıştığınızı gösterir belgeler, 6 ay geçerli ve 2 adet boş sayfası olan pasaport, Avustralya’da kalacağınız süre boyunca harcamalarınızı karşılayacak mali durumunuzu gösteren banka onaylı dokümanlar, kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeleri başvuru dosyanızda sunmanız gerekiyor.

Bu evraklar ile birlikte eğer 18 yaşından küçükseniz anne ve babanızın imzalamış olduğu ve size izin verdiklerini gösteren izin muvafakat namesi de başvuru dosyanızda yer almak zorunda olup, bu evraklar olmadığında vize alamazsınız.

Avustralya aile ziyareti vizesi nasıl alınır?

Avustralya vize başvuru formunu doldurun: Aile ziyaret vizesi başvuruları Avustralya Büyükelçiliği’ne yapılır. Vizenizle ilgili karar verme yetkisi sadece bu dış temsilciliğe aittir. Aile ziyaret vizesi başvurusu için öncelikle kişinin başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Bu form online ve İngilizce olarak doldurulmaktadır.

Avustralya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

Avustralya Konsolosluğu tarafından beyan edilen vize başvuru sonuçlanma süresi ise 6 haftayı bulmaktadır. Bu yüzden vize başvurunuzu Avustralya seyahatinizden 1,5-2 ay önce yapmış olmanız tavsiye edilir.

Avustralya Büyükelçiliği İnternet sitesi sayfasını ziyaret ediniz.

Avustralya vize başvuruları hakkında sayfamızdan bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize