Avustralya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Avustralya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Avustralya vizesi 2022 işlemleri sırasında pandemi nedeni ile hangi koşul değişikliklerinin yapıldığı konusunda inceleme yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada giriş çıkışların yasaklanmasının dahi söz konusu olabildiğinin ayrıca iletilmesi gerekir. Başvuru adımlarında bu tür püf noktaları ile ilgilenmek istemeyen kişilerin vize başvurusuna dair bir uzman kadroyu yetkilendirmesi de mümkündür. Vize danışmanlık firmaları sizin için başvuruya dair gerekli olan tüm adımların atılmasını sağlayacaktır.

Vize İşlemleri Nasıl Takip Edilir?

Avustralya vize işlemleri sonuçlanması 4 hafta ile 12 hafta arasında değişim göstermektedir. Verilen takip kodu üzerinden başvurunun durumunu takip edebilirsiniz. İletişim numaralarınız üzerinden de ayrıca bilgilendirmeniz sağlanacaktır. İlk başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda bir sonraki başvurunuzda uzman danışmanlık firmalarından destek alarak başvuruyu iletmeniz daha mantıklı olacaktır. Pandemi nedeni ile vize sonucunun açıklanma sürecinin daha uzun bir vadeye yayılabildiğinin de ayrıca iletilmesi gerekmektedir.

Aile Birleşimi Başvurusu

Avustralya konsolosluk randevu işlemleri sırasında en sıkı denetimlerden geçen hususların başında kesinlikle aile birleşimi gelmektedir. Aile birleşimi ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için her iki eşin de kimlik ve adres bilgilerinin sorunsuz sunulması gerekir. Bu başvurunun yapılması için tarafların resmi nikahlı bir biçimde evli olması gerekir.

  • Aile birleşimi başvurusu yapılırken kişilerin başvuru aşamasında kesinlikle daha öncesinde eğer evlilik yaptılarsa bu evliliğin boşanma ile sonuçlandığını iletmeleri gerekmektedir.
  • Aile birleşimi konusunda kişilerin daha önceki evliliklerinden olan çocuklarının velayet durumları da incelenecektir.
  • Maddi duruma ve eğitim durumuna ilişkin de kapsamlı araştırmalara yer verilecektir.

Bu tür püf noktalarında gözden kaçırdığınız bir husus olmaması için kesinlikle tüm detayları dikkate almalı ya da alanın uzmanı olan bir danışmanlık firmasından yardım almalısınız.

Vizeler Hakkında Son Gelişmeler

avustralyakonsoloslugu.org üzerinden vize işlemlerine dair gerekli olan verileri anında alabilirsiniz. vize işlemlerine dair kişilerin dikkate almaları gereken tüm püf noktalarının bu sitede tarafınıza sunulacağından emin olabilirsiniz. Hatta dilerseniz hangi prosedürlerde değişiklik yapıldığına dair iletişim numaralarınız üzerinden bilgilendirme mesajlarının sunulması da söz konusu olabilmektedir. Vize alan kişilerin yorumları, vize başvurusu ret yanıtı alan kişilerin tavsiyeleri gibi hususlara da bu sistem üzerinden erişim hakkınız vardır.

S.S.S

Vize başvurularında pasaport türü süreci etkiler mi?

Yeşil pasaport sahibi olan kişilerin giriş adımında daha büyük kolaylıklardan istifade edebileceği görülmektedir. Siyah pasaportta ise belirli bir süre kısıtlamasına tabi olarak vizesi ülkeye girişin sağlanabildiği belirtilmelidir.

Vize ne zaman sonuçlanır?

Vize başvurusunun ortalama 4 hafta ile 12 hafta arasında değişen bir sürede sonuçlanması sağlanacaktır.

Vize başvurularına dair ret yanıtı alanlar ne yapmalıdır?

Ret yanıtı alan kişilerin konsolosluğun belirtmiş olduğu zaman aralıklarında ret yanıtına itiraz etmesine de olanak verilir.

Avustralya Vize Veriyor mu?

Avustralya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları pasaportuna bakılmaksızın Avustralya vizesi almak durumundadır. Avustralya vizesi için yetkili vize başvuru merkezimize danışabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Ne Kadar?

Avustralya turistik, ticari, aile ziyareti ve kısa süreli eğitim vize ücreti 140 AUD, uzun süreli öğrenci vizesi 575 AUD, geçici Avustralya çalışma vizesi 285 AUD ve Avustralya tıbbi amaçlı vize 290 AUD’dur.

Avustralya Vizesi almak için banka hesabında ne kadar para olmalı?

Avustralya vize başvurusu sırasında banka hesabında 3000 TL bulunmalı ve Avustralya’da geçecek her gün için 1000 TL bakiye olmalıdır. Bankadan alınacak hesap dökümleri imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Avustralya Büyükelçiliği sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Avustralya vizeleri için nasıl başvuru yapacağınızı sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize